ORC MM C GRUPI MAAILMAMEISTER ON JAHTKLUBI DAGO JAHT MATILDA 4, hiidlasest kapten JUSS OJALA meeskonnaga.

Mega töö, kirg, pühendumus purjetamise vastu! Super,super! Palju õnne!

Tulemused:

https://data.orc.org/public/WEV.dll?action=series&eventid=WORLD21&classid=C

Saturday, August 14, 2021 – Inshore race(s) powered by Amserv Toyota

Käes on viimane päev ja viimased sõidud, kes tuleb maailmameistriks?

Viimane päev oli väga pingeline, peeti maha 2 rajasõitu. Esimesest sõidust meile 4koht ja teisest sõidust 2 koht.

Peale viimast sõitu oli punktiseis sama Sugar 3ga. Kuna aga Matilda 4 oli sõiduvõite rohkem kui Sugar 3 siis maailmameistri tiitel kuulub MATILDA 4 !!

August 13, 2021 – Short offshore race powered by Pantaenius 

Täna asub Matilda 4 võistlema kuld grupis, ees ootab 1 avamere etapp.
Tuult purjedesse ja loodame, et Matilda 4 kasvatab oma edumaad teiste ees.

13.08 tulemused siis nii 3. Koht Angel-Rose II kapten Sven Nuutmann meeskonnal ja 4. koht Matilda 4 meeskonnal. Viimase võistluspäeva eel on Matilda 4 juhtimas 2 punktiga liidripositsioonil! Põidlad pihku!!

August 12, 2021 – Inshore race(s) powered by Rotermann

Etteruttavalt võib õelda,et Matilda 4 oli päev super edukas!
Olenemata küll sellest, et tuul mängis jälle vingerpusse sai edukalt maha peetud 2 sõitu.
Mõlema sõidu võit tuli seekord Matilda 4. Super töö meeskonna poolt!
C grupi üldarvestus asus seega juhtima MATILDA 4. Uhke tunne!
Nüüd tuleb veel paar päeva vastu pidada ja loodetavasti edumaad ainult kasvatada.

August 11, 2021 – Inshore race(s) powered by Alter Marine

ORC C grupis oli kavas 2 sõitu, kuna ilma oli heitlik, tuul keerutas ja pigem püsis vaiksem tuul, siis peeti maha vaid 1 sõit.

Sõiduvõit tuli taaskord Dago’le, Angel-Rose II kapten Sven Nuutmann ‘i meeskonnale.
Matilda 4, kapten Juss Ojala meeskond sõitis välja 3 koha, mis viib nad üldarvestuses 2.kohale, vaid 1 punktise vahega esikohast!
Hoiame pöidlaid järgnevateks sõitudeks!

ORC B grupp,aga sai peetud 2 võistlussõitu ning Dago võidutses igas mõttes!
ORC B grupi tulemused:
Olympic – kapten Tiit Vihul meeskonnaga,taskus 1 sõiduvõit ja 5.koht viisid Olympicu enda grupi liidriks.

Eesti meistrivõistlused petangis
Tulistamine; duppel
Juuli 2-3, 2021, Kärdla, Mängude maja

Reedel peeti 16 naise ja 44 mehe (sh juuniorid) vahel maha üks tuline tulistamise võistlus.

Alustame naistest, kus eelringi parima tulemuse, 29 punkti, sai kirja Marju Velga. Talle järgnesid Külli Kariste, Maris Rõõm ja Katri Aavekukk, kes kõik edenesid otse veerandfinaalidesse. Teisest ringist suutsid end edasi tulistada Angelika Tauk, Kertu Palm, Mare Kingissepp ja Svetlana Veski. Mõneti ühepoolsete sõelmängude heitluste järgi olid kindlalt finaali edenenud Marju ja Külli ning pronksile Angelika ja Kertu, kus tulemusega 13-5 läks pronks Kertu Palmile. Finaalis nägime hea tasemega heitlust, millest hõbedaga väljus Marju Velga 22 punktiga ning Eesti meistriks tuli Külli Kariste päeva parima 31 punktiga.

1. Külli Kariste (Kärdla)
2. Marju Velga (Kärdla)
3. Kertu Palm (Tartu)

Meeste eelringist suutsid otse veerandfinaali edeneda Margus Berkmann, Vahur Raudsepp, Veiko Proos ja Kalle Orro vastavalt 33, 31, 28 ja 26 punktiga. Teises voorus oli jagada veel 4 veerandfinaali kohta, millele pretendeeris tervelt 19 mängijat. Pea kestis ja käsi oli piisavalt täpne Mihkel Filipenkol, Kevin Kanguril, Urmas Jõeäärel ning Kuno Kolgil, kes suutsid end sõelmängudele tulistada. Sõelmängudest suutsid end finaali murda Veiko Proos ja Margus Berkmann ning pronksile heitlesid eelmise aasta võitja Mihkel Filipenko ning Urmas Jõeäär. Pronksiheitlusest väljus võitjana Filipenko tulemusega 21-13 ning Jõeäärele tubli neljas koht. Meeste finaal pakkus tulist pinget kuni viimaste viseteni ning ülinapi 36- 35 võidu võttis seekord Berkmann suurmeister Proosi ees. Päeva parima tulemuse eest hoolitses samuti võitja 39 punktiga.

1. Margus Berkmann (Kärdla)
2. Veiko Proos (Kärdla)
3. Mihkel Filipenko (Kärdla)

Laupäeval asus paarismängu medalitele jahti pidama 35 paari. Mängiti 4 ringi šveitsi ning edasi pääses 16 paremat. Mõneti üllatuslikult jäid sõelmängudest välja mitmeid tugevaid paare nagu Poom/Kolk, Kingissepp/Väärtnõu, Kangur/Kangur ja noored Kopel/Liik. 1/8-finaalide põnevaimas mängus edestasid Türk/Jõeäär napilt Orro/Orro tiimi 11-10 ning tasuks pääs 8 hulka, kus asuti samuti 9-5 juhtima Proos/Berkmanni vastu, kuid siiski tuli vastu võtta kaotus 9-13. Teistes 1/4-finaalides alistasid Hoole/Joonas 13-7 parima naispaari Tauk/Tauk, Bernat/Muusikus 13-6 Veski/Veski ning Kopel/Filipenko 13-7 Pilv/Kanguri. Peaväljakul toimunud poolfinaalis kohtusid Hoole/Joonas ja Bernat/Muusikus, millest finaalid edenesid sel korral Hoole/Joonas. Teises poolfinaalis suutsid Proos/Berkmann ülimalt pingelises ning kõrgetasemelises mängus võtta napi 13-11 võidu Kopel/Filipenko ees ning tasuks pääs finaali Võru meeste vastu. Pronksilahingus võtsid kogenud Kopel ja Filipenko kindla võidu Bernat/Muusikus vastu ning tasuks igati teenitud pronksmedalid ning Ida-Virumaa tiimile korralik neljas koht. Finaalis paistis Võrukate ramm raugenud olevat ning kindla 13-3 võiduga tulid Eesti meistriteks Veiko Proos ja Margus Berkmann.

1. Veiko Proos/Margus Berkmann (Kärdla)
2. Toomas Hoole/Jaan Joonas (Võru)
3. Kaido Kopel/Mihkel Filipenko (Saku/Kärdla)

Sel korral oli ilmataat meie poolel ja mõlemal võistluspäeval oli antud mänguks perfektne ilm, mis kindlasti aitas kaasa headele sooritustele, rõõmsale meelele ning võistluste korraldamisele. Kärdla mängijaid riisusid küll sel korral koduõuel koore, kui said 12-st võimalikust medalist lausa 8, kuid usutavasti innustab see teisi veel rohkem treenima ja järgmistel võistlustel tugevamat konkurentsi pakkuma.

Tänud kõikidele võistlejatele, toetajatele ja korraldajatele! Näeme 2022!

Margus Berkmann

A.Le Coq 64. Muhu Väina regatt / Moonsund regatta

Pärnu-Ruhnu-Kõiguste-Kärdla
10/7/2021 – 17/7/2021

Jahi nimi: Matilda 4
Jahtklubi: JK Dago
Grupp: ORC I
Kapten: Juss Ojala
Purje nr: EST 112
Meeskond:
Kapten Juss Ojala, roolimees Joachim Aschenbrenner, Kelly Veske, Priit Berkmann, Raul Grigorjev, Arne Veske, Marek Harjak, Felix Andresen, Christopher Juul

Sel aastal toimus järjekordne Muhu väina regatt kus oli esindatud ka Atv transpordi meeskonnaliige Juss Ojala. Seekord siis jahi Matilda 4 kaptenina.

Sellel aastal võttis osa 115 võistlusalust ligi 700 võistlejaga.

ORC I klassis võistles see aasta 22 jahti.

Selle aastane võistlus lõppes Matilda 4’le suurepäraselt. ORC I klassis kindlustas etapivõiduga regati esikoha jahtklubi Dago lipu all võistlev Matilda 4 kapten Juss Ojala juhtimisel. 

https://sport.err.ee/1608282561/muhu-vaina-regati-parimad-on-parjatud
https://sport.err.ee/1608282084/muhu-vaina-regatt-joudis-hiiumaal-lopule

Team Spirit

 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 5. koht
 • 4. koht
 • 1. koht
 • 7. koht
 • 6. koht
 • 4. koht
 • 3. koht

Alexela ORC World Championship 2021 – Tallinn, Estonia

August 6 – 14, 2021 Tallinn, Estonia

Aasta tippsündmus purjetamises. Kokku on registreeritud 104 jahti, 12 erinevast riigist, kes kõik võistlevad kolmes klassis ORC A, B ja C, millest igaühel on võita oma klassi maailmameistri tiitlid ja auhinnad. ORC C grupis on jahid jagatud võrdselt kahte gruppi,seega sõidud peetakse kahes erinevas fleedis, kuna seal on füüsiliselt kõige rohkem jahte võistlemas.

Kuna meie hoiame põidlaid ikka omadele ja kuna oleme tihedalt seotud Hiiumaaga siis loomulikult hoiame põialt Jahtklubi Dago jahtidele. Eriti jaht Matilda 4’le kuna selle jahi kapten on meie oma Juss Ojala.

See aasta võistlevad Jahtklubi Dago lipu all:
Olympic ORC B grupis, meeskonnas – kapten Tiit Vihul, Kaljumäe Aivar, Ulla Indrek, Pielberg Meelis, Vane Raul, Trööp Tanel, Kais Ivo, Vinnal Raul, Vesberg Tarmo, Kruusmägi Kaarel
Angel-Rose II ORC C grupis, meeskonnas- kapten Sven Nuutmann, Mihkel Kosk, Maalinn Rasmus, Länts Martin, Silluta Henri August, Remmel Luca, Aasav Kevin Melvin, Truuverk Kristiina, Vooremaa Argo
Matilda 4 ORC C grupis, meeskonnas – kapten Juss Ojala, Hmeljak Karlo, Harjak Marek, Aschenbrenner Joachim, Veske Arne, Veske Kelly, Berkmann Priit, Christopher Juul, Andresen Felix

Ajakava sõitudele ja reaalajas toimuvaid sõite näete allolevalt lingilt
https://sportrec.eu/alexela-orc-world-championship-2021-tallinn-est/?fbclid=IwAR35NMD7qjUGwbKPt7P1sVwBOWcWkPrbgUdja7tdFyoPO-v_sUrjGd4_i68

TEADAANNE

Esimene etapp mis toimus 9-10august ja kandis nime Long Offshore race powered by Tactical Foodpack lõppes etteruttavalt meie jaoks suurepäraselt.
Pärast umbes 24 tunnist võistlus kõikides tingimustes: päike ja vihm,rahulik tuul,tuult üle 20knotsi, lõpetasid kõik osalejad ja said skooritud Alexela ORC MM 2021. esimeses sõidus.

Alexela ORC MM ORC C grupi Blue fleedi esimese etapi sõiduvõit läks Jahtklubi Dago jahile Matilda 4, meeskonnale! SUURED ÕNNESOOVID KOGU MEESKONNALE!

Hiiumaa Võrkpalliklubi

Hiiumaa Võrkpalliklubi noormeeste saavutused viimastel hooaegadel Eesti Võrkpalli Föderatsiooni tiitlivõistlustel: 2010 a. Eesti Meistrivõistluste I koht U­14 vanuseklassis, 2011 aasta Eesti MV 5. koht U­16 vanuseklassis ja Eesti Noorte Karikavõistluste II koht. 2012 a. Eesti Meistrivõistlustel saavutati I koht U­16 vanuseklassis. Markus Uuskari ja Stefan Kaibald tulid Eesti meistriteks rannavolles U­16 vanuseklassis ja Läänemere saarte ( B7 ) mängudel. Samad noormehed saavutasid 2013 a. Eesti Meistrivõistlustel U­18 vanuseklassis taas I koha rannavolles ja esindasid Eestit Euroopa Meistrivõistlustel, kus saavutati 17. koht. Hooajal 2013/2014 saavutati Eesti Võrkpalliföderatsiooni karikavõistlustel U­18 vanuseklassis III koht ja sama vanuseklassi Eesti Meistrivõistlustel II koht.

Hiiumaa Võrkpalliklubi noormehed Stefan Kaibald, Markus Uuskari, Robin Valting ja Magnus Kallas on U­19 Eesti noortekoondise ( 1997 aastal ja hiljem sündinud ) liikmed ja esindavad Eestit jaanuaris EM­i kvalifikatsiooni II ­ringis.

Hiiumaa Võrkpalliklubi osaleb sellel hooajal kolme erineva vanuseklassi ( U­14, U­16 ja U­20 ) noormeeste võistkonnaga tiitlivõistlustel.

Viimaste hooaegade paremad tulemused ja saavutused:
 • 2010 a. Eesti meistrid U-14 vanuseklassis.
 • 2011 a. Eesti MV 5. koht U-16 vanuseklassis.
 • 2012 a. Eesti noorte karikavõistluste II koht ja Eesti MV I koht U-16 vanuseklassis.
 • 2013 a. Eesti noorte karikavõistluste 6. koht U-20 vanuseklassis.
 • 2014 a. EVF karikavõistluste III koht U-18 vanuseklassis.
Lisaks rannavolle:
Stefan Kaibald / Markus Uuskari
 • 2012 a. Eesti meistrid U-16 vanuseklassis
 • 2013 a. Eesti meistrid U-18 vanuseklassis. U-18 EEVZA (ida-euroopa võrkpalli assotsiatsiooni ) meistrivõistluste 5. koht. U-18 Euroopa meistrivõistlustel 17. koht.
Lisaks koondises:
Noortekoondises ( 1997  ja hiljem sündinud ) kindlalt põhimehed neli noormeest: Magnus Kallas, Stefan Kaibald, Robin Valting ja Markus Uuskari (koondise kapten).